Lazer Epilasyon

Hastanemizde Uygulanan Lazer Tedavileri

Lazer Epilasyon

Hastanemizde Cynosure Apogee 5500 markalı ALEXANDRITE sistemli lazer cihazı ve uzman kadromuz eşliğinde “açık-koyu renk”, “ince-kalın”, “yüzeysel-derin” tüm kıllarda etkin, ağrısız, acısız lazer epilasyon uygulamaları yapılmaktadır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer ışını doğru dozda kıl köküne ulaştırarak, tekrar kıl üretmeyecek şekilde hasar verdirip kıl hücresinin yeni kıl üretmesini engellemektir.İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur.Son derece pratik, ağrısız, güvenli bir yöntemdir.Enfeksiyon riski yoktur.

ALEXANDRITE Lazer Sistemi

Derindeki kıl köküne kadar ulaşarak kalıcı sonuç sağlayan, bu başarıyı sağlarken kalıcı yanık sorununa yol açmayan, genellikle çok koyu olmayan ten rengine ve koyu renk kıl yapısına sahip olan Türk insanı için lazer epilasyon uygulamalarında oldukça uygun olan bir lazer epilasyon sistemidir.Cihaz cilde 3 santimden atış yaptığından hijyen açısından da sorun yaşanmamaktadır.İnsan sağlığına zararı olmayan güvenilir ve etkili lazer epilasyon sisteminin Alexandrite lazer olduğu FDA tarafından bilimsel olarak belgelenmiştir.

Tedavi Öncesi- Sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Tedavi başlamadan en az 4 hafta öncesinden itibaren ağda, cımbız, iplikle alma, sarartma vb. metodları uygulamak gerekir, sadece jiletle veya keserek kıllar temizlenebilir.En az 1 ay öncesinden solaryuma girmek veya güneşlenmekten kaçınmak gerekir.Tedaviden 2 hafta sonrasına kadar güneşlenmek tavsiye edilmez, güneş koruyucu kremler mutlaka kullanılmalıdır.

Lazer Epilasyonun Avantajları

  • Hastaların çoğunda (% 70-90) kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar
  • Tekniğine uygun yapılırsa güvenilir bir yöntemdir» Konforludur, hastaların çoğu tedaviye rahatlıkla uyum sağlar
  • Tekrar büyüme olsa bile oluşacak tüyler zayıf açık renkli kozmetik önemi zayıf tüyler şeklindedir
  • Hızlı bir yöntemdir 2-3 saatte (tek seans süresi) vücuttaki tüm bölgelere uygulanabilir
  • Tekrarlayan seanslar ile lazer epilasyondan etkilenen kıl kökü sayısı artar ve değişiklikler kalıcı hale gelir
  • Son 20 yılda, bilimsel çalışmalar ışığında, FDA, CE vb standartlar açısından onaylanmış bir yöntemdir
  • Cilt üzerine toksik yada allerjik bir yan etkisi yoktur,cildi tahriş etmez, kalıcı yara izi bırakmaz, kanserojen olduğunu gösteren herhangi bir kanıt yoktur
  • Batık kılların ve kıl dönmelerinin en önemli tedavi yöntemidir
  • Cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur

Lazer Epilasyonun Uygulanmadığı Kişiler veya Durumlar Varmıdır

Lazer epilasyon ergenlik çağına ulaşmış her bireyde yaptırılabilecek bir işlemdir. Ancak hamile kadınlarda ve ciltte bazı hastalığı olan kişilerde, kişinin doktorunun kontrolunde yapılması gerekir.

Lazer Epilasyon Sonrasında Tekrar Kıllanma Yaşanır mı?

Lazer epilasyon, medikal estetiğin bize sunduğu en kesin ve en etkili tedavi yöntemidir. Dolayısıyla lazer epilasyon sonrası herhangi bir kıllanma yaşanmamaktadır. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki, eğer lazer epilasyon yaptıran kişide hormonal bir problem varsa belli aralıklarda kontrol edilmesi gereklidir.

UNUTMAYINIZ!

Lazer epilasyonda en iyi cihazı seçmeniz çok önemli bir husustur.Lazer diye size tanıtılan cihazların çoğu gerçek lazer değildir.IPL (Yoğun Işık) cihazlarıdır. Hastanemizde son sistem lazer epilasyon cihazı ile en kısa sürede netice alınabilmektedir. Tıp dünyasının devrimi lazer 1963 yılından bu yana tüm dünyada kullanılmaktadır.